Vánoce ♥

Vánoce bez stresu

16. srpna 2011 v 21:22
První prosincový týden

1. 12.
Máte doma nezbedné potomky? Nejpozději dnes objednejte Mikuláše, čerta a anděla. Pokud žádnou takovou trojici ve vašem okolí neznáte, poptejte se svých známých a sousedů nebo najděte svého Mikuláše podle krajů zde. Dnes si děti také otevírají první čokoládové okénko v adventním kalendáři.
2. 12.
Voňavé perníčky potřebují do Vánoc uležet, proto se pusťte do pečení. Rozmyslete si, kolik druhů cukroví (a jaké množství) vaše rodina sní. Nezbyly náhodou o loňských Vánocích dva druhy skoro netknuté? Poohlédněte se po nových receptech, které budou populárnější.

Staročeské Vánoce

16. srpna 2011 v 18:09

Svátečnímu hodování předcházel půst. Za starých dob se přísně dodržoval po celý advent.
Štědrovečerní hostina bývala z celého roku nejbohatší a byla opředena spoustou zvyků, které měly zabezpečit hojnost i zdraví a šťastný život rodiny po celý rok.
Se připravovali od rána. Štědrovečerní menu se vycházelo z toho, co bylo doma k dispozici, co se v létě urodilo, vypěstovalo, usušilo a uskladnilo. Ale ryba na stole našich předků se začala objevovat pouze v 19. století, a do té doby byla považována spíš za jídlo postní. Velký dostatek jídla na štědrovečerní tabuli byl zárukou blahobytu v příštím roce. Přebytek se pak dával dobytku, kořenům stromů v zahradě a studni - aby dávali nadále vodu a obživu.

Začínáme =))

10. srpna 2011 v 18:29 | Christmaska
Ahojda,jak se všeci máte??? Já suprově.(Chytla mě vánoční horečka =DD)
Vím že sem padlá na hlavu že právě v Srpnu začínám s Vánocemi ale..uteče to jako voda.
Budu mít přezdívku Christmaska
Chtěla bych vám představit můj blog bude jen o VÁNOCÍCH ♥
Zde najdete plno článků které si většinou tvořím sama a pokud nějaký skpíruju uvedu zdroj!
Snad se ti tu bude líbít a zase sem příjdeš ^^


Tot´ vše :o)
 
 

Reklama