Svatomartinské víno a jeho historie

14. října 2016 v 10:00 |  Vánoční zajímavosti

Výsledek obrázku pro historie svatomartinské víno
Vedle církevních legend se k jeho životu váží i známé dvě světské, v nichž hlavní role patří husám. Ač není jasné, zda se opírají o skutečnost, svatomartinská husa je dnes pojmem, který má své tradiční místo ve všech zemích bývalého Rakousko-Uherska a také v jižním Neměcu.


Před sklenkou vína pojďme tedy napřed na pekáč s husou. Proč právě na svatého Martina? Po řadu staletí byl podle katolických pravidel 11. listopad dnem, po němž začínal čtyřicetidenní půst, končící o Vánocích. Svátek svatého Martina byl tedy poslední příležitostí k hodokvasu a veselici. Zároveň byl tento den tradiční uzávěrkou ročního hospodářského cyklu a tedy ročních lenních práv, nájemních i pracovních smluv. Přinášel tedy i výplaty zaměstnancům a současně povinnost vyrovnání různých daní, desátků a dalších poplatků. Ty byly místo peněz často řešeny naturáliemi a husa tak mnohdy sloužila jako "platidlo" už jen proto, že přes nastávající krušnou zimu by pro hospodáře znamenala hladový krk navíc. Souhrn všech těchto okolností vedl k tomu, že právě v tento den se husa stala hlavní protagonistkou oslav.

Proč zrovna Svatomartisnké víno?
- Jedná se o první víno ze sklizně. Tradice nalévání svatomartinských vín sahá až do doby vlády Josefa II. Šlo mimo jiné o přípitek hospodáře s čeledíny po završení hospodářského roku přáním úspěšné budoucí sklizně a podpisem nových pracovních smluv na další sezónu.


U nás se sedávání "pod viechou" pěstovalo také a udrželo se ještě po dobu první republiky. Rozbití tradičních vinařských vazeb po druhé světové válce (zestátnění vinařských podniků a vyhnání německých rodin) znamenalo ale pro uchování vinařských tradic těžkou ránu.

Na nápad vyrobit speciální mladé víno k martinskému datu přišel valtický vinař Jiří Kopeček po roce 2000. Nechal si registrovat ochrannou známku s názvem "Svatomartinské". Myšlenka se zalíbila celé vinařské obci, proto po určitých peripetiích odkoupil v roce 2005 značku "Svatomartinské" Vinařský fond. Ten stanovil pravidla pro výrobu svatomartinského která jsou platná pro všechna vinařství, jež mají zájem uvést toto víno na trh.

Svátek mladého se stal rozhodně vítaným zpestřením tuzemské vinařské sezóny a navíc charakteru moravských vín dobře padne do noty - lehčí víno s výraznější aromatikou a vyšší aciditou se příjemně pije i samotné, a tak zejména v letech s časnějším dozráváním hroznů může vést k velmi atraktivnímu výsledku.Výsledek obrázku pro historie svatomartinské víno

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nakupujete rádi Vánoční dárky? :)

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama