Štědrovečerní večeře - jaké víno?

15. října 2016 v 12:30 |  Vánoce ♥

Výsledek obrázku pro správná vína ke štědrovečerní večeři
Ať už držíte půst nebo celý den uzobáváte cukroví, je vhodné zahájit sváteční večeři aperitivem. To proto, abychom osvěžili chuťové pohárky a připravili je na následující hodování. Ideální příležitostí k podávání aperitivu je slavnostní rodinný přípitek mladým ovocným sektem. Pokud ale nepatříte k milovníkům šumivých vín, můžete sáhnout po svěžím bílém víně ovocného charakteru.

Rybí polévka už je pokrmem složitějším a víno by proto mělo podpořit její trávení. Tomu poslouží vína s vyšší kyselinkou. Loni jsme doma zkusili přidat víno do rybí polévky při vaření a krásně ji oživilo. Pokud to uděláte také, ideální je servírovat právě to víno, které použijete. A protože se jedná o tradiční pokrm, vybral bych i některou tradiční odrůdu. Požadavek na vyšší kyselinku by mohlo splňovat veltlínské zelené nebo některý z ryzlinků.

Hlavní chod v podobě smaženého kapra s bramborovým salátem je jídlo tak tučné, že by se k němu hodilo i pivo. Vánoce jsou ale časem svátečním, a tak si rádi dopřejeme trochu luxusu v podobě kvalitního vína. A jaké tedy vybrat? K rybám se většinou doporučuje víno bílé, ale v případě smažené varianty je vhodné podpořit trávení tuku. A vezmeme-li v úvahu, že jako přílohu máme opět tučný bramborový salát… Zkrátka, doporučil bych mohutné, tříslovité červené víno - sáhl bych například po odrůdách cabernet sauvignon nebo cabernet moravia.

Celou hostinu můžeme uzavřít digestivem, který pomáhá doplnit sníženou hladinu trávicích enzymů. K domácímu vánočnímu cukroví si jistě vychutnáte nějaký sladší vermut, ale výborně se hodí i víno v kvalitě botritického sběru.

http://www.restaurant-guide.cz/images/akce/vanoce04.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co máte na Štědrý den?

Kapra 50% (33)
Řízek 28.8% (19)
Filety 13.6% (9)
Něco jiného.. 7.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama