Lampiónový průvod

2. října 2011 v 17:19 |  Vánoční tradice
Lampiónový průvod
Lampionové průvody, jejichž účastníci nosí lampiony,svíčky nebo jiná světelná zařízení, se konají se na celém světě k různým příležitostem převážně náboženského, manifestačního či vzpomínkového charakteru.
V Československu se v období socialismu lampionové průvody s povinnou účastí žáků základních škol konávaly v předvečer 9.Května a hlavně 7.Listopadu (výročí VŘSR) , a to obvykle k místnímu památníku padlých rudoarmějců, organizovala je místní pionýrská organizace.V 60letech se na závěr lampionového průvodu ve velkých městech někdy konal i ohňostroj.

Něco málo o Lampionu =).
Lampion je papírová svítící ozdoba. Lampiony mohou být různých tvarů, velikostí a konstrukcí. Nejjednodušší typ je papírový vak se svíčkou uvnitř. Složitější typy jsou skládací, mají bambusový nebo kovový rám a jsou pokryty tuhým papírem.
Používají se zejména v Číně a Japonsku jejich kulturních enklávách po celém světě při oslavách a před obchody, kde přitahují pozornost. V Japonsku se jim říká čóčin (提灯) a píše se na ně zvláštním stylem písma zvaným čóčinmodži (提灯文字).V hispánských komunitách je o Vánočních tradicích vkládat svíčky do řady malých papírových pytlíků.
Červené lampióny se často pojí s nevěstinci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap dresses cheap dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 16:26 | Reagovat

You made some good points there. I searched this topic and found out that most people will agree with your blog.
http://www.movedress.com/evening-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama