Správný kapr

17. srpna 2011 v 7:49 |  Vánoce ♥

Jak vybrat vánočního kapra

I když kapra málo z nás jíme přes rok, tak toho 24.12. se objeví ve většině domácností a všichni si na něm pochutnávají.
Trocha historie
Kapr se stal součástí štědrovečerní večeře až v polovině 19. století. A to připravovaný na černo - s omáčkou ze švestek, perníku, rozinek a ořechů. Smaženou variantu převzatou z rakouské kuchyně představila M. D. Rettigová ve své kuchařce v roce 1895. Celonárodním štědrovečerním pokrmem se kapr v trojobalu stal ale až v 50. letech minulého století.
Jak vybírat?
Pokud si chcete na kaprovi pochutnat, je potřeba si při nákupu dobře vybrat. Pokud nechcete riskovat bahenní příchuť kapřího masa, vybírejte rybu o hmotnosti do 2,5 kg. Na příliš malé ryby (okolo 1 kg) ale pozor - mají dobré maso, ale také malé kosti. Pokud budete kupovat kapra u pouličních prodejců, prohlédněte si hygieniu stánku, zkontrolujte, zda mají nádrže zajištěn přítok a odtok vody. Ryba v kádi by měla mít dostatek pohybu a měla by být čilá. Kapra vyhlížejícího mdle, nebo dokonce plovoucího břichem vzhůru rozhodně nebrat. Povrch těla zdravé ryby je lesklý, s minimálním množstvím hlenu, a šupiny a ploutve jsou pevné a neporušené.

Patří kapr do vany?
Názory na pobyt živého kapra ve vaně se dost liší. Někteří odborníci tvrdí, že se kapr v čisté vodě pročistí a je následně i chutnější. Problém je ovšem s transportem kapra, protože střídání teplot mu nesvědčí. Zároveň je také potřeba udržovat vodu ve vaně dostatečně chladnou a je nutné ji provzdušňovat sprchou. Důležitým faktorem je i finální usmrcení kapra. Má svá pravidla, a pokud jste dobrá duše, těžko budete zabíjet kapra, který u Vás bydlel tři dny ve vaně a třeba jste mu dali už i jméno...
(My o vánocích kapry nejíme,mamka vždycky usmaží filety.A ty jsou sakra dobré!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama