Ježíšek vs. Santa

17. srpna 2011 v 7:19 |  Vánoce ♥
Něco z historie
Vždyť Vánoce a to nejen tady v Čechách vznikly jen díky Ježíši. Když nad Betlémem vyšla hvězda, prorokující narození Spasitele. Stalo se to před více jak dvěma tisíci lety 25.prosince. V ten den se narodil Mesiáš, Ježíš Kristus. Ježíš byl ve svých 33 letech ukřižován.
Proč bysme si tedy dnes měli Vánoce připomínat Santou Klausem, proč bysme měli slavit svátky,jenž nesmyslně vznikly v anglosaských zemích-Anglii,Spojených státech a dalších?
Jak to vzniklo?
Ježíše si lidé uměli představit jen jako postavu připevněnou na dřevěném kříži, tato postava tedy nemohla nosit dárky, jak by také mohla s křížem na zádech,že? Proto se začali inspirovat ostatními zeměmi a i do Čech se dostal Santa Klaus. Naštěstí v České republice velká většina dětí věří v Ježíška...avšak dekorace na dveřích, v oknech atd... tomu neodpovídají. Lidé si prostě myslí,že Santa Klaus a Ježíšek je ta samá osoba.
A co na to děti?
Dospělí lidé by daleko více měli naslouchat dětem,které mají skoro vždy pravdu. Děti prostě žádný Santa nedostane a podle většiny psychologů se i tohoto světlovousatého pána bojí. Jedině dětská fantazie si dokáže představit jak Ježíšek vypadá a proto ho mají také rády.
Fantazie
Není úžasné,že Ježíšek není komerčním trikem? Přece si ho můžeme představit,každý jinak podle toho jak chceme. Každý ho vidí trochu jinak. Santa je již jen zpracovaná figurka,na každém obrázku je stejný. Obtloustlý pán s bílím plnovousem a v červeném obleku na saních taženými soby. Jedna představa,jeden sen. Ježíšek je pro každého někdo jiný,já jako malá jsem si představovala štíhlého pána v noční košili se svatozáří,z něhož jde radost a taková milá zlatá zář. Takového Ježíška mám dodnes a žádný Santa ho nenahradí! Nikdy!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama